Sieć Internet okazała się bardzo przydatna podczas nauki języka niemieckiego. Dziewczęta z klasy 5C popisywały się wiedzą o budowie zdań rywalizując w quizie Kahoot! Jak zawsze przy takich działaniach nie brakowało emocji, ale cały konkurs przebiegł w atmosferze fair play. Zwycięzca mógł być niestety tylko jeden, choć tak naprawdę wygrał każdy, kto zapamiętał lub przypomniał sobie przy okazji gry kilka gramatycznych reguł.

Grupa chłopców natomiast otrzymała zadanie odnalezienia cen wybranych dań na niemieckich stronach popularnych sieci fast-food. By nie było zbyt prosto, ceny należało zapisać słownie podając znalezioną informację pełnym zdaniem po niemiecku. Tu również pojawił się element rywalizacji, ponieważ zadanie realizowały trzy zespoły. Ostatecznie wszystkim udało się znaleźć szukane odpowiedzi i w dobrych humorach przypomnieliśmy sobie jeszcze, że w myśl powiedzenia „Co za dużo, to niezdrowo.” z korzystaniem z takiego jedzenia nie należy przesadzać.