W dniach 10 – 17 października 2017 roku po raz pierwszy został przeprowadzony Światowy Tydzień Matematyki. Tegoroczny Global Math Project obejmował cykl filmów, interaktywnych animacji, kart pracy dotyczących wybuchających kropek.

Skorzystaliśmy z faktu, że filmy o wybuchających kropkach będą dostępne bezpłatnie na zawsze. Klasa 6c w środę poznała kilka pierwszych filmów, które pozwalają zrozumieć: systemy liczbowe – tak dziesiątkowy, jak i dwójkowy, trójkowy, dwudziestkowy, itd., działania na liczbach, a nawet zadania z algebry wielomianów i sum nieskończonych.

Aby uczniowie mogli w pełni skorzystać ze strony www.explodingdots.org w domu, nauczyciel podzielił się linkiem dla swojej klasy za pomocą kodów QR.

Uczniowie na swoich smartfonach przetestowali połączenie.