W środę uczniowie klasy II a przyniosły do szkoły swoje smartfony i tablety, aby przy ich wykorzystaniu wykonywać różne zadania. Dzieci poznały wielorakie zastosowanie tych urządzeń:

• dodając i odejmując liczby,
  • odmierzając stoperem określony czas,
  • wyszukując informacji na temat zdrowego stylu życia.

Inne zastosowanie tableta przedstawiła Lena, która zaprezentowała działanie swojego „mbota”. Robot grał wesołe melodie, jeździł z różną prędkością omijając napotkane przeszkody oraz świecił ze zmiennym natężeniem światła. Do sterowania „mbota” Lena używała swojego tableta.

To były bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

Tablet teaches and entertains class 2a.

On Wednesday, children in 2A class brought their own smartphones and tablets to school. They could make use of it to do several exercises such as:

• adding and substracting numbers
  • measuring the time with the stopwatch
  • online searching the information about a healthy lifestyle.

One of the students, Lena, presented her “mbot” which was playing melodies, moving and avoiding obstacles as well as flashing different light. Lena used her tablet to manage the “mbot”.