Tego dnia podczas zajęć  wykorzystaliśmy multibook „ Szkolni przyjaciele”. Uczniowie w związku z realizowanym tematem o „Naszych małych pupilach” na początku obejrzeli krótki film o pracy weterynarza, który miał być wstępem a jednocześnie prowokacją do późniejszej rozmowy na temat narzędzi TIK. Wykonaliśmy ćwiczenia multimedialne polegające na wyszukiwaniu zwierząt na ilustracji. Rozmawialiśmy o opiekowaniu się psami, kotami, o spędzaniu z naszymi pupilami czasu wolnego, o spacerach z nimi. Podczas zajęć mieliśmy też gości: kotka, małą sznaucerkę i kundelka. Właściciele zwierząt opowiadali o swoich milusińskich.  Następnie wyruszyliśmy na umówioną wizytę do przychodni weterynaryjnej. Tam spotkaliśmy się z panem Piotrem Kłosowskim. Pan weterynarz opowiadał nam, w jaki sposób wykorzystuje w swojej pracy komputer. Oglądaliśmy na ekranie zdjęcia złamanej nogi psa, chory brzuszek innego pieska. Po wycieczce nastąpiło krótkie podsumowanie. Była to rozmowa kierowana na temat zasadności korzystania z narzędzi TIK. Dzieci wspólnie uznały, że komputer, telefon , tablety urozmaicają im każdy  i  zajęcia w szkole, ale jeżeli można to wolą uczestniczyć w wycieczce i zobaczyć po prostu lekarza weterynarii i z nim porozmawiać, a z kotkiem, pieskiem pobawić się  i wyjść na spacer. Jednak do końca bardzo silnie wskazywały moc narzędzi TIK.