Jak poznawać kulturę w w współczesnym świecie? Wyjść do muzeum, kina, teatru. A co zrobić, gdy nie mamy takiej możliwości? Zajrzeć do Sieci!

Kopalnia możliwości czeka na nas w projekcie Google Arts & Culture
Z udostępnionych tam zasobów możemy korzystać podczas zajęć j. polskiego,historii, muzyki, plastyki, techniki, j.angielskiego, ale też przedmiotów ścisłych: fizyki czy matematyki, wszystko zależy od naszych pomysłów. Zasoby posortowane wg min. kolekcji, artystów czy nurtów w sztuce, dają szybki dostęp do konkretnych dzieł czy miejsc.
Dlatego właśnie uczniowie klasy VII b doskonaląc na j. polskim formę opisu obrazu mieli możliwość zanurzenia się w otchłani pełnej dzieł malarskich i wybrania tego, który z jakichś powodów ich zaciekawił, zwrócił uwagę, pobudził emocje, a o to chodzi w sztuce, by budziła emocje!

Ciekawym elementem kulturalnego projektu Google, są artykuły tematyczne dotyczące twórców czy wybranych dzieł. W klasie V c uczniowie czytali ostatnio mit o Dedalu i Ikarze, na lekcji w Dniu z Technologią mieli okazję przyjrzeć się z bliska jednemu z obrazów nawiązujących do mitu, a stało się to możliwe dzięki Landscape with the fall of Icarus artykułowi dostępnemu w projekcie. Trudno było gołym okiem dostrzec wiele znajdujących się na obrazie elementów. Dzięki możliwości zbliżeń dostępnych w Google Arts & Culture oglądanie obrazów i ich opisywanie stało się fascynujące!